1. A weboldal üzemeltetője
A https://foglaljbarmit.hu/ internet címen elérhető webhelyet a
CENTILLION Solutions Hungary Korlátolt Felelősségű Társaság
Rövidített név: CENTILLION Solutions Hungary Kft.
Cégjegyzékszám: 01-09-377025 – Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
Adószám: 28951414-2-42
Székhely: Magyarország, 1064 Budapest, Izabella utca 68. B. ép.
Üzleti tevékenység helye: Magyarország, 1064 Budapest, Izabella utca 68. B. ép.
(a továbbiakban: Üzemeltető) üzemelteti.
Üzemeltető bankszámla adatai:
Számlavezető pénzintézet: 1064 Budapest, Izabella utca 68. B. ép.
Pénzforgalmi jelzőszám: 11600006-00000000-94552876
IBAN: HU45 1160 0006 0000 0000 9455 2876
SWIFT kód: GIBAHUHB
Kamarai regisztrációs szám:
BU14776922 - Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara
2. Ügyfélszolgálat
Felhasználók az alábbi elérhetőségeken fordulhatnak Üzemeltető ügyfélszolgálatához:
2.1. Telefonon:
Telefonszám: +36 20 938 8468 – a hívás nem emelt díjas!
Folyamatosan elérhető minden nap, napi 24 órában.
2.2. E-mail-ben:
E-mail cím: [email protected]
Az ilyen úton érkező e-mail-ekre Üzemeltető az érkezéstől számított 2 munkanapon belül válaszol.
3. A magyar jog kikötése
3.1. A fent meghatározott internetcímen elérhető webhelyet (a továbbiakban: webhely) üzemeltető vállalkozás Magyarországról nyújtja szolgáltatását. A szolgáltatás nyújtására, Üzemeltetőre, valamint a Felhasználókra e szerződés keretein belül a magyar és európai jog alkalmazandó, különös tekintettel
- AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról,
- AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/1148 IRÁNYELVE (2016. július 6.) a hálózati és információs rendszerek biztonságának az egész Unióban egységesen magas szintjét biztosító intézkedésekről,
valamint a magyar:
- Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvényre (a továbbiakban: Ptk.),
- a kereskedelemről szóló 2005. évi CLXIV. törvényre,
- a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. törvényre,
- a fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvényre,
- a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletre,
- és a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól szóló 2008. évi XLVIII. törvényre,
- az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényre,
- a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendeletre.
3.2. Jelen általános szerződési és felhasználói feltételekben (a továbbiakban: szerződési feltételek vagy ÁSZF) említett időpontok, időintervallum megjelölések a közép-európai idő szerint értendők.
3.3. A jelen szerződési feltételekben említett munkanapok, munkaszüneti- és ünnepnapok alatt a magyar munkanapokat, munkaszüneti- és ünnepnapokat kell érteni.
4. Általános szerződési és felhasználói feltételek hatálya és alanyai
4.1. Jelen szerződési feltételek a webhelyen elérhető szolgáltatásokra, a webhely felhasználására, a webhelyen megrendelhető termékek és szolgáltatások adásvételére vonatkoznak.
4.2. Üzemeltető weboldalán online piactér szolgáltatást nyújt, mely olyan digitális szolgáltatás, amely a fogyasztók és a kereskedők/szolgáltatók számára lehetővé teszi, hogy az online piactér weboldalán online adásvételi vagy szolgáltatási szerződéseket kössenek.
4.3. A szerződés felei:
4.3.1. A fent azonosított Üzemeltető, mint a webhely üzemeltetője.
4.3.2. Szolgáltató: a webhelyen kereskedő vagy szolgáltatást nyújtóként regisztrált felhasználó, akinek tevékenységére vonatkozóan végzi Üzemeltető a közvetítői tevékenységét. Szolgáltató lehet minden jogképes természetes személy, ideértve a külföldi természetes személyeket is, valamint minden jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező gazdálkodó szervezet, ideértve a külföldi szervezeteket is.
4.3.3. Vevő: a terméket vagy szolgáltatást a webhely közvetlen vagy közvetett (más felületre integrált) használatával megrendelő vásárló. Vevő lehet minden jogképes természetes személy, ideértve a külföldi természetes személyeket is, valamint minden jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező gazdálkodó szervezet, ideértve a külföldi jogalanyokat is.
4.3.4. Felhasználó: a webhelyet böngésző természetes személy, ideértve a külföldi természetes személyeket is. Felhasználó fogyasztóként vagy végfelhasználóként történő fellépése vagy ilyen célú regisztrációja során a jelen szerződési feltételek szerinti Vevő státuszába lép. Felhasználó a szolgáltatóként történő regisztrációja során a jelen szerződési feltételek szerinti Szolgáltató státuszába lép. Amikor jelen szerződési feltételek Felhasználókat említ, akkor ezalatt érteni kell a Vevőket és a Szolgáltatókat is.
4.3.5. A jelen szerződési feltételek keretében kötendő szerződést cselekvőképtelen személy, vagy korlátozottan cselekvőképes személy a Ptk. szabályai szerint kötheti meg.
4.4. További fogalmak:
4.4.1. Megrendelés: a webhelyen regisztrált Szolgáltatók által közzétett szolgáltatások, áruk, termékek megvásárlására vonatkozó, elektronikus úton, ráutaló magatartással kinyilvánított szándéknyilatkozat Vevő részéről. A megrendelés vonatkozhat szolgáltatás igénybevételére történő időpontfoglalásra, szolgáltatás egyéb módon történő megvásárlására, birtokba vehető áruk (termékek) megvásárlására, használati tárgyak kölcsönzésére, jogot megtestesítő birtokba vehető áruk (pl. jegyek) megvásárlására, digitális adattartalmak letöltésére.
4.4.2. Vételár: A Vevő által a webhely használatával Szolgáltatótól megrendelt szolgáltatás díja vagy termék ára.
4.4.3. Előfizetési időszak: Üzemeltető által a webhelyen Szolgáltató részére felajánlott időtartam, mely a Szolgáltató által történő előfizetés esetén meghatározza a webhely közvetítő felületként történő igénybevételének lehetséges időtartamát.
4.4.4. Előfizetési díj: Szolgáltató által a webhely közvetítő szolgáltatásának időszakos igénybevételéért fizetendő díj.
4.5. A szerződési feltételek a webhelyen történő elhelyezéstől hatályos, és határozatlan időre szól.
5. A távollévők közötti, elektronikus úton kötött szerződésre vonatkozó általános tájékoztatás
5.1. A weboldalon megrendelhető termékek és szolgáltatások lényeges tulajdonságairól Vevő a megrendelést megelőzően a weboldal adott termék vagy szolgáltatás tulajdonságait leíró oldalain tájékozódhat. A leírást a Szolgáltató köteles a vonatkozó jogszabályok rendelkezései szerinti tartalommal megjeleníteni az általa a webhelyen megjelenített termékekre, szolgáltatásokra vonatkozóan. Szolgáltató az ilyen minőségben történő regisztrációja során a jelen szerződési feltételek elfogadásával kötelezettséget vállal erre. Üzemeltető közvetítőként nyújtja a szolgáltatását, melynek során csupán platformot biztosít a Szolgáltatók és a Vevők számára a szerződéskötéshez, ezért nem felel a Szolgáltató által hiányosan megjelenített információkért.
5.2. A szerződéskötés nyelve a magyar Felhasználók vonatkozásában magyar, a más állampolgárságú Felhasználók vonatkozásában angol. Jelen szerződési feltételek és a webhelyen elhelyezett tájékoztatók magyar és angol nyelven készültek. A nyelvi különbségekből adódó esetleges értelmezésbeli eltérés esetén a magyar nyelvű szövegek irányadók.
5.3. A webhelyen leadott megrendelések ráutaló magatartás formájában tett jognyilatkozatnak minősülnek.
5.4. Szolgáltató a megrendelés megérkezését elektronikus úton késedelem nélkül köteles visszaigazolni. Ha a visszaigazolás nem érkezik meg Vevőhöz 48 órán belül, akkor Vevő mentesül az ajánlati kötöttség alól.
5.5. A megkötött szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek, azt Üzemeltető és Szolgáltató nem iktatja, és a későbbiekben nem lesz írásban hozzáférhető.
5.6. Üzemeltető magatartási kódexnek nem vetette alá magát, így az nem áll rendelkezésre nála. Szolgáltató az általa használt felületen köteles nyilatkozni a magatartási kódexről, vagy arról, hogy azt nem alkalmaz.
5.7. Felhasználó a megrendelés elküldése előtt a megrendelés lépései során tájékoztatást kap a termék, illetve szolgáltatás áráról, az aktuális fuvarozási díjakról és a megrendelés teljesítésével kapcsolatban felmerülő esetleges további költségekről, az esetleges fuvarozási korlátozásokról, az átvétel módjáról, valamint a lehetséges fizetési módokról. Amennyiben az itt felsoroltakkal kapcsolatban egyedi egyeztetés szükséges konkrét esetben, akkor a Szolgáltató külön felveszi a kapcsolatot a Felhasználóval egyeztetés céljából.
5.8. A szerződési feltételeket és a jogszerű tájékoztatáshoz szükséges dokumentumokat Vevő a megrendelésének e-mail útján történő visszaigazolása során csatolt dokumentumként megkapja, a megrendelésének beérkezésekor aktuális tartalommal. Az ehhez szükséges feltételek biztosításáról Szolgáltató köteles gondoskodni az általa forgalmazott termékek illetve nyújtott szolgáltatások vonatkozásában. Ezen felül a szerződési feltételeket és tájékoztatókat Felhasználó a dokumentumok címe alatt található link – "(A dokumentum letöltése/nyomtatása: ITT)" – használatával menthető formátumban letöltheti és/vagy kinyomtathatja, valamint az aktuális állapotában mindig elérhető a webhelyen.
6. Regisztráció
6.1. A regisztráció a Vevők számára ingyenes, a Szolgáltatók számára előfizetési díjhoz kötött.
6.2. A regisztrációt Felhasználó „Regisztráció” menüpontra kattintva hajthatja végre, az ott megjelenő adatlap kitöltésével, majd az ÁSZF elfogadására és a személyes adatainak kezeléséhez történő hozzájárulásra vonatkozó nyilatkozatok bejelölésével.
6.3. A következő lépésben az e-mail-ben kapott megerősítő link és jelszó használatával beléphet a fiókjába, ahol a „Fiókadatok” és „Címek” feliratú gombokra kattintással adhatja meg további adatait, illetve változtathatja meg jelszavát.
6.4. Az érvényes regisztrációhoz Felhasználónak valós adatokat és elérhetőségeket kell megadnia. Amennyiben megállapítást nyer, hogy valótlan adatokkal történt a regisztráció, Üzemeltető jogosult azt törölni. Utóbbi esetben Üzemeltetőt nem terheli felelősség az esetleges következmények miatt.
6.5. Üzemeltető az érvényes regisztrációt is törölheti a következményekért való felelőssége nélkül, amennyiben a törölt Felhasználó rosszhiszeműen használta fel a webhelyet, vagy más módon megszegte a jelen szerződési feltételeket.
6.6. A regisztráció Üzemeltető általi törlése a Felek által már teljesített megrendeléseket, szolgáltatásokat nem érinti.
6.7. Felhasználó a regisztrációjának törlését bármikor kezdeményezheti az Üzemeltetőnek küldött e-mail üzenettel vagy automatikusan a regisztrációs fiókjából, melyet Üzemeltető késedelem nélkül – de legfeljebb 10 napon belül – végrehajt.
6.8. A regisztráció törlését teheti szükségessé Felhasználó – regisztráció céljából kezelt – személyes adatainak törlését eredményező, vagy ilyen célú felhasználását megtiltó összes adatkezeléssel kapcsolatos kérelme. Ezekről Felhasználó bővebben az adatkezelési tájékoztatóban olvashat.
6.9. A regisztráció Felhasználó fentiek szerinti kérelmeire történő törlése nem érinti az általa korábban érvényesen leadott megrendelések teljesítését, illetve a már teljesített szolgáltatásokat, utóbbiak vonatkozásában a Felek elszámolnak egymással.
7. A vételár meghatározása
7.1. A termékek, szolgáltatások aktuális árairól a webhely termékek és szolgáltatások tulajdonságait bemutató oldalain tájékozódhat a Vevő.
7.2. A feltüntetett vételárak bruttó fogyasztói árak, tehát minden esetben fizetendő vételár adóval megnövelt teljes összege látható. Az adott értékesítés célországa szerinti szabályok ettől eltérő adótartalmat eredményezhetnek. Szolgáltató az általa közzétett termékek és/vagy szolgáltatások leíró oldalain köteles a vonatkozó jogszabályok szerint feltüntetni a fogyasztó által fizetendő bruttó vételárat, figyelembe véve a külföldre történő értékesítés esetét is.
7.3. A vételár a webhely magyar nyelvű felületén mindig forintban (HUF) értendő, az angol nyelvű felületen euróban (EUR) kerül feltüntetésre és abban értendő. Szolgáltató köteles a vételár feltüntetésekor ezt figyelembe venni, és helyesen feltüntetni a vételárat.
7.4. A termékek árai a szállítási költséget, a szolgáltatások árai a kiszállási költséget alapesetben nem tartalmazzák. Ettől eltérő ármeghatározáskor a Szolgáltatónak jól érthetően kell feltüntetnie erre vonatkozó információkat.
7.5. Termékvásárlás esetén a csomagolási költség összegére és felszámítására vonatkozó információt is köteles feltüntetni Szolgáltató.
7.6. A megrendelések visszaigazolásában mindig a fizetendő bruttó fogyasztói ár és az esetleges egyéb költségek is teljes, fizetendő összegükben szerepelnek. Szolgáltató köteles ilyen módon visszaigazolni a Vevőnek, illetve a visszaigazoláshoz megfelelő adatokat átadni Üzemeltetőnek, amennyiben utóbbi küldi ki adott esetben az ügyletre vonatkozó visszaigazolást.
7.7. Szolgáltató köteles a fentiek szerint, a vonatkozó jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően eljárni minden esetben a vételár meghatározásakor és feltüntetésekor. Üzemeltető az itt írtak Szolgáltató általi megszegéséért és az abból fakadó következményekért közvetítőként nem felelős.
7.8. A webhelyen megrendelhető termékek, szolgáltatások árai változtatásának jogát Szolgáltató fenntartja azzal, hogy a módosítás a webhelyen való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. A módosítás a már megrendelt termékek, szolgáltatások árát nem befolyásolja.
7.9. Amennyiben a webhely felületén „0” Ft-os vagy „1” Ft-os hibás ár kerül feltüntetésre, akkor Szolgáltató nem köteles a terméket, illetve szolgáltatást hibás áron értékesíteni, ez esetben a hibás árfeltüntetéssel érintett termékre, illetve szolgáltatásra vonatkozóan nem jön létre szerződés. A Szolgáltató felajánlhatja a helyes áron történő értékesítést, amelynek ismeretében az adott ügylettel érintett Felhasználó új megrendelés leadásával helyes áron megrendelheti a terméket, illetve szolgáltatást. Felhasználó elektronikus úton leadott megrendelése a vásárlásra történő ajánlattételnek számít, amit még nem köteles teljesíteni a Szolgáltató. Az első, automatikusan küldött visszaigazolás csak a megrendelés beérkezésének tényét tanúsítja. A megrendelés elfogadására mindig a második, nem automatikusan kiküldött visszaigazolásban kerül sor, ezzel jön létre a szerződés. A hibás árfeltüntetés esetén a második visszaigazolás kiküldése, ezzel a megrendelés elfogadása előtt kerül sor a helyes ár egyeztetésére.
8. A megrendelés leadásának módja és lépései, a szerződés létrejötte
8.1. A termék vagy szolgáltatás kiválasztása
8.1.1. Vevő a weboldal termékek és szolgáltatások adatait tartalmazó oldalain ismerheti meg a termékek és szolgáltatások lényeges tulajdonságait.
8.1.2. A megrendelni kívánt termék adatlapján a darabszám megadásával, illetve termékfajtától függően, ahol lehetséges méret/kiszerelés és/vagy egyéb választható jellemzők megadásával, az adatlapon található „Kosárba teszem” feliratú gombra kattintással virtuális kosárba helyezheti a terméket a Vevő.
8.1.3. A megrendelni kívánt szolgáltatás adatlapján a szolgáltatás jellegétől függően az igénybevétel időpontjának kiválasztásával, illetve ahol lehetséges egyéb választható jellemzők megadásával, az adatlapon található „Foglald most” feliratú gombra kattintással virtuális kosárba helyezheti a szolgáltatást a Vevő.
8.1.4. Amennyiben Vevő több terméket és/vagy szolgáltatást kíván megrendelni, a fentiek szerint eljárva több terméket és szolgáltatást helyezhet a kosárba.
8.1.5. Ha a megrendelés előtt a termékkel vagy szolgáltatással kapcsolatban kérdés merülne fel, Vevő a Szolgáltató által közzétett elérhetőségein érdeklődhet. Szolgáltató ennek érdekében köteles legalább az elektronikus levélcímét (e-mail címét) megjeleníteni az általa kínált termék és/vagy szolgáltatás adatlapján, illetve amennyiben Szolgáltató ügyfélszolgálatot üzemeltet, annak elérhetőségeit és elérhetőségének idejét. Üzemeltető ügyfélszolgálata nem köteles a Szolgáltató ügyfélszolgálati, panasz és fogyasztói jogokkal kapcsolatos ügyintézési feladatait ellátni, alapesetben ilyen feladatokat nem végez Szolgáltató számára.
8.1.6. Szolgáltató által forgalmazott termék használati utasítása – ahol ezt a jogszabály előírja – a termékhez mellékelve megküldésre kerül, Szolgáltató köteles ezt megküldeni. Ha Vevő nem kapja kézhez a termékkel együtt a kötelező használati utasítást, azt – mielőtt a terméket használatba veszi – jelezze a Szolgáltató felé, a jelzés fogadását követően Szolgáltató pótlólag köteles megküldi azt.
8.2. A megrendelés leadása és visszaigazolása, a szerződés létrejötte
8.2.1. Vevő és Szolgáltató között a Szolgáltató által Üzemeltető webhelyén kínált termék/szolgáltatás értékesítése tárgyában jön létre a megrendeléssel szerződés, a jelen szerződési feltételekben írtak szerint.
8.2.2. Szolgáltató és Üzemeltető között a Szolgáltatóként történő regisztrációval és az előfizetési díj megfizetésével jön létre szerződés, a Szolgáltató termékei/szolgáltatásai értékesítésének Üzemeltető által végzendő közvetítése tárgyában jelen szerződési feltételekben írtak szerint. E szerződés tekintetében további feltételeket a 20. fejezet is tartalmaz.
8.2.3. Vevő a megrendelését online, a webhelyen adhatja le, az alábbiak szerint.
8.2.4. A megrendelés leadásához a Vevőnek regisztrálnia nem szükséges.
8.2.5. Vevő a termék/szolgáltatás kiválasztása és kosárba helyezése után a weboldal fejlécén található bevásárlókocsit ábrázoló gombra kattintással megtekintheti a kosár tartalmát.
8.2.6. A kosár tartalmát mutató oldalon Vevőnek – a megvásárolni kívánt terméktől, szolgáltatástól függően – lehetősége van a kiválasztott termék vagy szolgáltatás darabszámát jelölő szám átírásával a kívánt darabszámon módosítani, illetve a termékek, szolgáltatások mellett megjelenő „X” karaktert ábrázoló ikonokra kattintással törölheti az adott terméket, szolgáltatást a kosárból. A kosár teljes kiürítésével törli a megrendelést a Vevő.
8.2.7. A "Tovább a pénztárhoz" feliratú gombra kattintással a Vevő adatainak megadása – még nem regisztrált Vevő esetén – a regisztráció jelen szerződési feltételek 6. pontjában foglaltak szerinti végrehajtásával; valamint – a már regisztrált, de még belépést megelőzően böngésző Vevő esetén – belépéssel, illetve ha Vevő regisztráció nélkül kíván megrendelni, erre is van lehetősége adatainak a megrendelő űrlapon történő megadásával. Ezt követően a szállítási (név, cím és telefonszám) és számlázási (név, cím és telefonszám) adatok megadása szükséges (a megrendelési folyamat során e fázisban megjelenő adatlap értelemszerű kitöltésével).
A már regisztrált és belépett Vevő esetén rögtön lehetővé válik a szállítási és számlázási adatok megadása.
8.2.8. Következő lépésben ugyanezen az oldalon a fizetési mód kiválasztása válik lehetővé.
8.2.9. Ugyanezen az oldalon látható a teljes megrendelés összesített fogyasztói ára, valamint a fizetendő szállítási vagy esetleges egyéb költségek bruttó összege; tehát a Vevő által fizetendő összes költség.
8.2.10. Az adatbeviteli hibáknak a szerződéses nyilatkozat elküldését megelőzően történő azonosításához és kijavításához biztosított eszközök:
8.2.10.1. A hiányos vagy nyilvánvalóan hibás adatok bevitelekor a megrendelés folyamatában figyelmeztető üzenet jelenik meg.
8.2.10.2. A regisztrált Vevő a személyes adatait a megrendelés folyamatában a megrendelésre vonatkozóan módosíthatja. A regisztrációs adatait a webhelyre belépést követően a weboldal fejlécén bárhonnan elérhető, a Vevő nevével jelzett feliratokra kattintva megjelenő fiókjában, a „Fiókadatok” és a „Címek” feliratokra kattintással elérhető oldalakon van lehetősége módosítani.
8.2.10.3. A kosár tartalma, megrendelés adatai, paraméterei bármikor ellenőrizhetők, változtathatók, vagy akár törölhetők a megrendelés elküldéséig, a megrendelés folyamatában fentiek szerint megjelenő oldalakon az adatok módosításával, újabb bevitelével az ÁSZF jelen fejezetének eddigi pontjaiban írtak szerint.
8.2.11. Vevő a megrendelés fenti adatainak ellenőrzését és az esetleges adatbeviteli hibák javítását követően, az utolsó oldalon a jelen ÁSZF elfogadására vonatkozó nyilatkozat bejelölésével, a fizetési mód kiválasztását követően a „Megrendelés elküldése” feliratú gombra kattintással adhatja le érvényesen megrendelését. Ezt követően a választott fizetési módtól függően tájékoztatást kap a banki átutaláshoz szükséges adatokról vagy az utánvétel módjáról, illetve átirányításra kerül az online fizetési szolgáltató oldalára, ahol teljesítheti az online fizetést.
8.2.12. A választható fizetési módok köre Szolgáltatónként változhat.
8.2.13. A Szolgáltató köteles minden adatot megadni Vevőnek és Üzemeltetőnek, ami szükséges az általa biztosított fizetési módok igénybevételéhez.
8.2.14. Üzemeltető a megrendelés beérkezését követően azt automatikus e-mail útján haladéktalanul visszaigazolja Vevőnek, az általa a regisztrációja illetve az on-line megrendelése során megadott e-mail címére. Üzemeltető visszaigazolása technikai jellegű, és csak a megrendelés beérkezésének tényét, illetve Szolgáltató részére történő továbbítását igazolja.
8.2.15. Szolgáltató a Vevő megrendelésének fogadását követően 48 órán belül köteles azt a Vevő felé visszaigazolni. Amennyiben e visszaigazolás a Vevő megrendelésének elküldésétől számított 48 órán belül a Vevőhöz nem érkezik meg, a Vevő mentesül az ajánlati kötöttség alól. A visszaigazolás akkor tekintendő a Vevőhöz megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik (tehát az e-mail fiókjába történő beérkezéssel). A megrendelés itt írt visszaigazolásával még nem jön létre a termék vagy szolgáltatás megvásárlására vonatkozó szerződés, ez a visszaigazolás Szolgáltató részéről még nem számít a megrendelés elfogadásának.
8.2.16. A megrendelések feldolgozása minden munkanapon a közép európai idő szerint 08.00 órától 17.00 óráig történik. A beérkezett megrendeléseket Üzemeltető informatikai rendszere automatikusan továbbítja a Szolgáltató részére. Amennyiben a megrendelés a fenti időintervallumon kívül érkezik Üzemeltetőhöz, azt a beérkezést követő első feldolgozási időszak kezdetén kell Üzemeltetőhöz érkezettnek tekinteni és attól az időponttól számított 2 munkanapon belül kerül Szolgáltató által feldolgozásra.
8.2.17. Előre fizetés esetén a fizetendő összeg Szolgáltató bankszámlájára érkezésének időpontjában kell a megrendelést beérkezettnek tekinteni. Utánvétel esetén az elektronikus úton történt megrendelést Üzemeltető elektronikus rendszere Szolgáltatóhoz továbbítja, ez esetben a megrendelésről szóló elektronikus adatcsomag Szolgáltatóhoz érkezésének időpontjában kell a megrendelést beérkezettnek tekinteni. Szolgáltató ennek érdekében köteles a megrendelések kezeléséhez megadott elérhetőségét figyelni, a beérkezett megrendeléseket észlelni, és azokat legfeljebb 48 órán belül visszajelezni Vevőnek.
8.2.18. A megrendelés feldolgozása megkezdését követően Szolgáltató – megrendelés elfogadása esetén – Üzemeltető rendszerének használatával újabb visszajelzést küld Vevőnek a megrendelés elfogadásáról. A termék/szolgáltatás megvásárlására vonatkozó szerződés a Szolgáltató erről szóló e-mail üzenetének Vevőhöz történő megérkezésével jön létre.
8.2.19. A létrejött szerződés alapján Szolgáltató a termék megrendelés szerinti átadására/szolgáltatás nyújtására köteles, Vevő pedig az ellenérték megfizetésére köteles.
8.2.20. Üzemeltető felhívja Vevő figyelmét a megrendelés beérkezésére vonatkozó visszaigazolás és a megrendelés elfogadására vonatkozó visszaigazolás tartalmának ellenőrzésére. Ha bármelyik visszaigazolás tartalma a megrendelés tartalmától eltér, és az eltérést a Vevő a visszaigazolás kézhezvételét követő 24 órán belül nem kifogásolja, illetve, ha a visszaigazolás kézhezvételét követően fizetést teljesít, akkor a szerződésre a visszaigazolás tartalma az irányadó (ide nem értve a hibás árfeltüntetésre vonatkozó rendelkezéseket). Az eltérő tartalmú visszaigazolást Vevőnek Üzemeltető felé kell jeleznie, az Üzemeltető által a webhelyen feltüntetett elérhetőségén. Üzemeltető a jelzést köteles megvizsgálni, indokolt esetben a megrendelést korrigálni.
8.3. Vásárlói foglalási csoporttermékek megrendelésének külön feltételei
8.3.1. Az úgynevezett „foglalási csoporttermékek” olyan szolgáltatások, melyek megvásárlására a megadott létszámú Vevők foglalása esetén van lehetőség.
8.3.2. A vásárlás akkor megy végbe, ha megfelelő mennyiségű Vevő iratkozott fel a csoporttermékre. Amennyiben a Szolgáltató által közzétett értékesítési feltételek teljesülnek, akkor a vásárlás automatikusan foganatosításra kerül.
8.3.3. Vevőnek az érvényes foglaláshoz ki kell fizetnie a csoporttermék árát. Amennyiben később nem jön létre a szerződés (nem lesz elegendő számú Vevő), abban az esetben a Szolgáltató visszatéríti Vevőnek a foglaláskor befizetett összeget. PayPal fizetési mód esetén a visszatérítésről Üzemeltető informatikai rendszere automatikusan gondoskodik.
8.4. A regisztrációs fiók rendkívüli ok nélküli törlése nem érinti a korábban érvényesen megrendelt és elfogadottként visszaigazolt megrendelések teljesítését.
8.5. Ha Vevő a megrendelés teljesítéséhez szükséges adatainak törlését kéri, vagy azok ilyen célú felhasználása ellen tiltakozik, abban az esetben Üzemeltető és Szolgáltató nyilatkoztatja a megrendeléstől való elállási szándékáról.
9. A megrendelés utólagos korrigálása
9.1. Amennyiben Vevő változtatni szeretne a már leadott megrendelésén, vagy helytelen adatokat adott meg, azt mielőbb jeleznie kell a Szolgáltató elérhetőségein. Fontos, hogy ezt haladéktalanul tegye meg, hogy a teljesítés megkezdése előtt Szolgáltató korrigálhassa a megrendelést.
9.2. A megrendelés korrigálása esetén Szolgáltató köteles együttműködni Vevővel a megrendelés módosítása érdekében, majd köteles új visszaigazolást küldeni a módosított tartalommal, melynek értelmében a módosításnak megfelelően jön létre, illetve – a már korábban elfogadott hibás megrendelés esetén – módosul a vásárlásra vonatkozó szerződés.
10. Fizetési feltételek
10.1. A választható fizetési módok köre Szolgáltatónként változhat.
10.2. A webhelyen lehetséges fizetési módok:
10.2.1. Banki átutalással történő előre fizetés:
A megrendelés elküldésének folyamatában Vevő kiválaszthatja ezt a fizetési módot. Az átutalás teljesítéséhez szükséges adatokat a megrendelés beérkezését visszaigazoló e-mail tartalmazza.
10.2.2. Online fizetési szolgáltatással történő előre fizetés:
A megrendelés elküldésének folyamatában Vevő által kiválasztott, online fizetési szolgáltató szolgáltatásával történő előre fizetés.
Az online fizetési szolgáltatást a PayPal biztosítja. A szolgáltatás használata során Felhasználó bankkártyával vagy PayPal számlával fizethet.
Az online fizetés során a fizetéshez használt adatait, illetve a bankkártya adatait Vevő közvetlenül és kizárólag a PayPal (Európa) S.à rl et Cie, SCA, 22-24 Boulevard Royal, L-2449 Luxembourg (PayPal) részére adja meg, mivel a fizetés folyamatában átirányításra kerül a PayPal oldalára. A PayPal nem osztja meg a fizetési adatokat Üzemeltetővel, valamint a Szolgáltatóval sem.
Az online fizetés további feltételeiről a fizetési szolgáltató szerződési feltételei rendelkeznek, melyeket Vevő megismerhet a kifizetést megelőzően a fizetési szolgáltató felületén, ahová a megrendelés folyamatában átirányításra kerül.
10.3. Vevő utánvétel választása esetén – amennyiben azt a választott Szolgáltató biztosítja – a Szolgáltatónál fizethet a szolgáltatás igénybevételekor, vagy a termék átvételekor. A Szolgáltatónál történő fizetés során használható fizetőeszközökről Szolgáltató ad tájékoztatást, mivel az az egyes Szolgáltatóknál más és más lehetőségeket jelenthet.
10.4. Előre fizetés esetén a megrendelés ellenében Vevő által fizetendő teljes összeg Szolgáltató bankszámlájára érkezését követően kezdi meg Szolgáltató a megrendelés teljesítését.
10.5. Amennyiben Szolgáltató a már kifizetett megrendelést a saját érdekkörében felmerült oknál fogva mégsem tudja teljesíteni, az akadály felmerüléstől számított tizennégy napon belül a Vevő részére a teljes vételárat és a megrendelés teljesítéséhez szükséges, Vevő által előre megfizetett költségeket (pl. foglalási díj, kiszállítás díja, postaköltség, kiszállási díj) visszatéríti.
10.6. Előfizetéses szolgáltatás esetén, amennyiben az előfizetési díj a PayPal fizetési szolgáltatón keresztül kerül megfizetésre, abban az esetben a Felhasználó saját PayPal fiókjából kerül rendszeresen lehívásra a díj összege. A lehívás a PayPal olyan szolgáltatásával történik, mely az egyes fiókokhoz tartozó egyedi kódok alkalmazásával lehetővé teszi a fizetést anélkül, hogy a fizető fél eredeti fizetési adatait megismerné a fizetést fogadó fél.
11. Teljesítési határidő és szállítási feltételek
11.1. Teljesítési és szállítási határidő
11.1.1. A megrendelt terméket Szolgáltató a megrendelés elfogadásáról szóló visszaigazolásban szereplő határidőn belül szállíttatja ki a Vevő által a megrendelés során megadott szállítási címre.
11.1.2. A megrendelt szolgáltatás teljesítését a megrendelés során Vevő által megjelölt időpontban, vagy a megrendelés folyamán Szolgáltató és Vevő által leegyeztetett időpontban és feltételek szerint kell teljesítenie Szolgáltatónak.
11.1.3. A teljesítés további feltételeiről Szolgáltatónak minden szükséges tájékoztatást meg kell adnia a Vevő részére a megrendelést megelőzően a termék/szolgáltatás adatlapján, valamint a megrendelés visszaigazolása során.
11.1.4. Amennyiben Szolgáltató rajta kívül álló okok miatt nem, vagy csak késve tudja teljesíteni a megrendelést, haladéktalanul köteles felvenni a kapcsolatot az adott megrendelést elküldő Vevővel külön megegyezés céljából.
11.1.5. Amennyiben Szolgáltató nem tudja teljesíteni a vállalt határidőn belül a megrendelést, akkor a teljesítési akadály beállásáról annak felmerülését követően haladéktalanul értesíti Vevőt.
11.2. Fuvarozó, kézbesítő (a továbbiakban: Fuvarozó):
11.2.1. Amennyiben Vevő olyan árut rendel meg, melynek kiszállítása, kézbesítése szükséges, abban az esetben az adott Szolgáltató tájékoztatja Vevőt a megrendelést megelőzően a kiszállítás, kézbesítés díjáról és az azt elvégző közreműködő kilétéről.
11.2.2. A kiszállítás díjának a Vevő által fizetendő bruttó összegét a megrendelés elküldésének folyamata során ismerheti meg Vevő, illetve annak alakulásáról a Szolgáltató adatlapján tájékozódhat. Utóbbi menüpont tartalma a Vevő és a Szolgáltató között létrejövő szerződés részét képezi.
11.3. A termék átvétele
11.3.1. Amennyiben Vevő az általa megrendelt terméket indok nélkül nem veszi át a kézbesítés időpontjában – ideértve azt is, mikor Vevő a Fuvarozó kézbesítésre irányuló többszöri kísérlete ellenére sem elérhető, így meghiúsul a kézbesítés, a Szolgáltató jogosult a megrendelt árut harmadik személy számára értékesíteni. Ez esetben, amennyiben Szolgáltatóhoz visszaérkezik a termék és Vevő előre fizette a megrendelt termék vételárát, a vételárat Szolgáltató – a tranzakció költségének levonását követően – visszafizeti. A szállítás díja nem számít bele a vételárba, az ilyen esetben – mely eset nem minősül az elállási jog gyakorlásának – nem kerül visszafizetésre. Szolgáltató ilyen helyzetben köteles az itt írtaknak megfelelően eljárni.
11.3.2. A megrendelt termék(ek) mennyiségét, épségét és szükséges dokumentumok (számla, használati útmutató, jótállás alá eső termék esetén jótállási jegy) meglétét még a kézbesítés helyén és idején, az átvételkor ellenőrzi a Vevő, az esetleges kárt, hiányt, egyéb eltérést még akkor jelzi a Fuvarozó felé. Amennyiben a Vevő kézbesítéskor bármilyen sérülést, eltérést tapasztal a kézbesített terméken, Fuvarozó a Vevő kérésére köteles tételesen átadni az árut és erről, valamint a terméken tapasztalt eltérésekről, sérülésekről a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni. A szállítás közben a termékben keletkezett károkért elsősorban a szállítást végző szolgáltatót terheli a felelősség, ugyanakkor – ha a felelős személye nem állapítható meg – a Vevő felé a termék Vevő részére történő átadásának időpontjáig Szolgáltató felel. Az átvételkor elvégzendő ellenőrzés Vevő általi elmulasztása ugyanakkor nem befolyásolja Vevő szavatossági jogait és az indokolás nélküli elállási jogát sem, azokat a 12. pontban írtak szerint ez esetben is ugyanúgy gyakorolhatja.
11.3.3. A megrendelt termék Szolgáltatónál történő átvételének lehetőségéről Szolgáltató köteles tájékoztatni az adatlapján.
12. Hibás teljesítés, szavatosság, jótállás, elállási/felmondási jog
12.1. Szolgáltató a jelen fejezetben bemutatott fogyasztói jogok gyakorlásnak lehetőségét köteles az itt írt feltételek szerint és a mindenkor hatályos, fogyasztói jogokra vonatkozó jogszabályok rendelkezéseinek megfelelően biztosítani. Ehhez Szolgáltató megteremti a szükséges feltételeket, melyek meglétéről Szolgáltatóként történő regisztrációjával nyilatkozik.
12.2. Hibás teljesítés
12.2.1. Szolgáltató hibásan teljesít, ha a termék vagy a szolgáltatás a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek.
12.2.2. Nem teljesít hibásan Szolgáltató, ha a Vevő a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy a hibát a szerződéskötés időpontjában ismernie kellett.
12.2.3. Fogyasztónak minősülő Vevő vásárlása esetén vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a Vevő által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy hat hónapon belül felismert hiba esetén a bizonyítás terhe a Szolgáltatót terheli.
12.3. Kellékszavatosság
12.3.1. Vevő a Szolgáltató hibás teljesítése esetén Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.
12.3.2. Vevő – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Vevő által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Szolgáltató költségére Vevő is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől is elállhat.
12.3.3. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Vevő viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
12.3.4. Fogyasztónak minősülő Vevő köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. (Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a jogosult felelős.) Ugyanakkor Vevő a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Használt dolog esetén ez a határidő egy év.
12.3.5. Fogyasztónak minősülő Vevő vásárlása esetén a teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Vevő igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a Szolgáltató értékesítette illetve nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Vevő köteles bizonyítani, hogy az általa felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
12.4. Termékszavatosság
12.4.1. Ingó dolog (termék) hibája esetén a fogyasztónak minősülő Vevő – választása szerint – a fentebb írt kellékszavatossági jogát, vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
12.4.2. Termékszavatossági igényként Vevő kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
12.4.3. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
12.4.4. Termékszavatossági igényét Vevő a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
12.4.5. Vevő termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Vevőnek kell bizonyítania.
12.4.6. A gyártó illetve a Szolgáltató kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető, vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.
A gyártónak illetve a Szolgáltatónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
12.4.7. Vevő ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet. Termékszavatossági igényének eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a gyártóval szemben érvényesítheti.
12.5. Jótállás
12.5.1. A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól szóló 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet (a továbbiakban: NGM rendelet) alapján a fogyasztónak minősülő Felhasználó felé történő hibás teljesítés esetén a Szolgáltató bizonyos termékek értékesítése kapcsán jótállásra köteles.
12.5.2. A jótállás időtartama:
- 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén 1 év,
- 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén 2 év,
- 250 000 forint eladási ár felett 3 év.
A jótállási határidő a termék Felhasználó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a Szolgáltató vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik.
Ha a Felhasználó a terméket az átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja a termék átadásának napja.
A fogyasztási cikk kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a Felhasználó a fogyasztási cikket a hiba miatt rendeltetésszerűen nem használhatta.
Amennyiben a megvásárolt termék a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó új tartós fogyasztási cikk, és a törvény által előírt kötelező jótállás időtartama alatt a vásárolt termék meghibásodik, a Felhasználó ugyanazokat az igényeket érvényesítheti a Szolgáltatóval szemben, amelyeket a kellékszavatosság esetében. Így lehetősége van – a fentebb "Kellékszavatosság" alcím alatt írt sorrend szerint – kijavítást, kicserélést vagy árleszállítást kérni, illetve elállni a szerződéstől.
12.5.3. Amennyiben egy megvásárolt termékre van jótállás, akkor a szavatossági jogok és a jótállásból eredő jogosultságok párhuzamosan érvényesíthetők.
12.5.4. A Felhasználó a kijavítás iránti igényét választása szerint a Szolgáltató székhelyén, bármely telephelyén, fióktelepén és a Szolgáltató által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti.
A jótállási igény jótállási jegy bemutatásával érvényesíthető, nem feltétel a felbontott csomagolás visszaszolgáltatása.
Amennyiben Szolgáltató elmulasztja a jótállási jegyet átadni Felhasználónak, Felhasználó a vásárlásról szóló bizonylat (számla vagy nyugta) bemutatásával gyakorolhatja jogait.
12.5.5. Szolgáltató jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
12.5.6. Kifejezett írásbeli kötelezettségvállalás hiányában Szolgáltató nem garantálja, hogy az áru bármely, a Felhasználó által elérni kívánt speciális célra alkalmas. Szolgáltatónak jogában áll a vásárolt termékkel kapcsolatos jelzett hibát felülvizsgálni szakszervizzel. Abban az esetben, ha a hiba a nem rendeltetésszerű használatra vezethető vissza, a javítási költség a Felhasználót terheli. Nem terjed ki Szolgáltató jótállási kötelezettsége azokra az esetekre, ha a terméket arra illetéktelenek szétszerelték, burkolatát megbontották vagy felnyitották, szerkezeti felépítését megváltoztatták, továbbá azon meghibásodásokra, amelyek:
- helytelen beszerelésből,
- a nem rendeltetésszerű használatból,
- a helytelen üzembe helyezésből,
- az előírt karbantartás elmulasztásából,
- rongálásból keletkeztek.
12.5.7. Amennyiben a webhelyen megrendelt termék a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet hatálya alá tartozó új tartós fogyasztási cikk, abban az esetben Szolgáltató a termék mellé jótállási jegyet mellékel vagy elektronikus aláírással ellátott elektronikus jótállási jegyet küld a Felhasználónak, illetve letöltés útján biztosítja annak hozzáférhetőségét. A Szolgáltató a jótállási jegy elektronikus úton történő átadására legkésőbb a termék átadását vagy üzembehelyezését követő napon köteles. A Felhasználó részére letöltés útján történő hozzáférhetőség biztosítása esetén a Szolgáltató gondoskodik arról, hogy az a jótállási idő végéig, változatlan formában elérhető és letölthető maradjon. A tartós fogyasztási cikkek felsorolását a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet melléklete tartalmazza. Az ezeken kívül eső termékek esetében nem áll fenn a jogszabály szerinti kötelező jótállási kötelezettség.
12.5.8. Amennyiben az első alkalommal történő javítás során a Szolgáltató részéről megállapítást nyer, hogy termék nem javítható, a Felhasználó eltérő rendelkezése hiányában a Szolgáltató köteles a terméket nyolc napon belül kicserélni. Amennyiben erre nincs lehetőség, a Szolgáltató köteles a Felhasználó által bemutatott, a termék ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton feltüntetett vételárat nyolc napon belül a Felhasználó részére visszatéríteni.
12.5.9. Amennyiben a jótállási időn belül három alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik a termék és a Felhasználó nem igényli a vételár arányos leszállítását, illetve a terméket nem kívánja Szolgáltató költségére kijavítani vagy kijavíttatni, a Szolgáltató 8 napon belül köteles a terméket kicserélni vagy – ha a kicserélésre nincs lehetőség – a vételárat a Felhasználónak megtéríteni.
12.5.10. Ha a jótállási igény bejelentését követő 30. napig nem kerül sor a kijavításra, akkor ettől az időponttól számított 8 napon belül Szolgáltató köteles a terméket kicserélni, vagy – ha a kicserélésre nincs lehetőség – a vételárat a Felhasználónak megtéríteni.
12.5.11. Felhasználó ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet, egyébként viszont Felhasználót a jótállásból fakadó jogok a kellékszavatossági és a termékszavatossági jogosultságoktól függetlenül megilletik.
12.6. Elállási/felmondási jog
12.6.1. Fogyasztónak minősülő Vevő tizennégy napon belül jogosult indokolás nélkül elállni a szerződéstől. Ha a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén a szerződés teljesítése megkezdődött, Vevő jogosult tizennégy napon belül indokolás nélkül felmondani a szerződést.
12.6.2. Az elállási/felmondási határidő
a) Szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződés megkötésének napjától (megrendelés elfogadásáról szóló visszajelzés megérkezésétől) számított tizennégy napon belül gyakorolhatja Vevő az indokolás nélküli elállási/felmondási jogát.
b) Termék adásvételére irányuló szerződés esetében: attól a naptól számított tizennégy nap elteltével jár le, amelyen Vevő vagy a Vevő által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi.
c) Több termék szolgáltatásakor: attól a naptól számított tizennégy nap elteltével jár le, amelyen Vevő vagy a Vevő által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó termék átveszi.
d) Több tételből vagy darabból álló termék szolgáltatásakor: amelyen Vevő vagy a Vevő által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó tételt vagy darabot átveszi.
e) Ha a terméket meghatározott időszakon belül rendszeresen kell szolgáltatni: attól a naptól számított tizennégy nap elteltével jár le, amelyen a Vevő vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az első terméket átvette.
f) Továbbá a b), c), d) és e) pontok esetében Vevő a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja elállási jogát.
12.6.3. Ha Vevő elállási/felmondási jogával élni kíván, elállási/felmondási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni Szolgáltató elérhetőségeinek egyikére. Az elállási/felmondási nyilatkozat bármilyen módon megtehető, akár szóban akár írásban.
Vevő az elállási/felmondási jog gyakorlásához felhasználhatja a következő linken letölthető nyilatkozatmintát is:
► elállási/felmondási nyilatkozatminta
Illetve annak tartalmát innen kimásolhatja:
--
Elállási/felmondási nyilatkozatminta
(csak a szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza)
Címzett:
Postacím:
E-mail:
Alulírott ………………………………………………………………… kijelentem, hogy gyakorlom elállási/felmondási jogomat az alábbi szolgáltatás/ok nyújtására és/vagy termék/ek adásvételére irányuló szerződés tekintetében:
Szerződéskötés időpontja /átvétel időpontja:
A fogyasztó neve:
A fogyasztó címe:
A fogyasztó aláírása (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén):
Kelt:
--
Vevő határidőben gyakorolja elállási/felmondási jogát, ha a fent megjelölt határidő lejárta előtt elküldi erre vonatkozó írásbeli nyilatkozatát, vagy a határidő utolsó napján szóban bejelenti azt a Szolgáltatónak. Vevőt terheli annak bizonyítása, hogy az elállási/felmondási jogát az itt írtaknak megfelelő módon és határidőben gyakorolta.
12.6.4. Termékek esetében a higiéniai csomagoláson kívüli, további csomagolás felbontása nem akadályozza az elállási jog gyakorlását. A higiéniai csomagolással ellátott termékeken kívül eső termékek esetében az elállási jog gyakorlását nem zárja ki a felbontott csomagolás és a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használat.
12.6.5. A termék visszaküldésének megszervezése és a visszaküldés költsége Vevőt terheli. A termék visszajuttatása történhet személyesen is, a Szolgáltatóval történő előzetes időpont egyeztetés után.
12.6.6. Az elállás/felmondás elfogadása, illetve termékvásárlással kapcsolatos elállás esetén a termék visszavétele után az elszámolás megtörténik, legfeljebb az elállás/felmondás elfogadásától számított tizennégy napon belül. Elállás esetén Szolgáltató az elállással érintett szolgáltatás vagy termék vételárát és termék esetén a kiszállítás költségét is köteles visszatéríteni Vevő részére. Megkezdett szolgáltatás felmondása esetén Szolgáltató a felmondásra vonatkozó nyilatkozat Szolgáltatóhoz érkezésének időpontjáig már teljesített szolgáltatások figyelembevételével elszámol a Vevő felé, Vevő a teljesített szolgáltatások ellenértékét köteles megtéríteni.
12.6.7. Vevő nem gyakorolhatja elállási/felmondási jogát:
- olyan vállalkozási szerződés esetében, amelynél a Szolgáltató a Vevő kifejezett kérésére keresi fel a Vevőt sürgős javítási vagy karbantartási munkálatok elvégzése céljából (ugyanakkor az elállási/felmondási jog a Vevő által kifejezetten kért szolgáltatásokon és a karbantartás vagy a javítás elvégzéséhez felhasznált cserealkatrészeken felül kínált szolgáltatásokra vagy termékekre kiterjed);
- a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szolgáltatás egészének teljesítését követően, ha a Szolgáltató a teljesítést a Vevő kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg, és a Vevő tudomásul vette, hogy a szolgáltatás egészének teljesítését követően felmondási jogát elveszíti;
- olyan termék vagy szolgáltatás tekintetében, amelynek ára, illetve díja a pénzpiac Szolgáltató által nem befolyásolható, az elállási/felmondási határidő alatt is lehetséges ingadozásától függ;
- lakáscélú szolgáltatás kivételével szállásnyújtásra irányuló szerződés, fuvarozás, személygépjármű-kölcsönzés, étkeztetés vagy szabadidős tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatásra irányuló szerződés esetében, ha a szerződésben meghatározott teljesítési határnapot vagy határidőt kötöttek ki;
- az olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a Vevő utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a Vevő személyére szabtak;
- olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza;
- romlandó vagy minőségét rövid ideig megőrző termék tekintetében;
- olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel;
- lezárt csomagolású hang-, illetve képfelvétel, valamint számítógépes szoftver példányának adásvétele tekintetében, ha az átadást követően Vevő a csomagolást felbontotta (felbontás előtt gyakorolható az elállási jog);
- hírlap, folyóirat és időszaki lap tekintetében, az előfizetéses szerződések kivételével;
- olyan alkoholtartalmú ital tekintetében, amelynek tényleges értéke a vállalkozás által nem befolyásolható módon a piaci ingadozásoktól függ, és amelynek áráról a felek az adásvételi szerződés megkötésekor állapodtak meg, azonban a szerződés teljesítésére csak a megkötéstől számított harmincadik napot követően kerül sor;
- a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, ha a vállalkozás a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti az indokolás nélküli elállási/felmondási jogát.
12.7. Az elállás/felmondás joghatásai
12.7.1. Ha Vevő eláll a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb a Vevő elállási nyilatkozatának beérkezésétől számított tizennégy napon belül Szolgáltató köteles visszatéríteni a Vevő által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, ideértve a termék Vevőhöz történő fuvarozásának költségét is (kivéve azokat a többletköltségeket, amelyek amiatt merültek fel, hogy Vevő a Szolgáltató által felkínált, legolcsóbb szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választott). Megkezdett szolgáltatás felmondása esetén Szolgáltató a felmondásra vonatkozó nyilatkozat Szolgáltatóhoz érkezésének időpontjáig már teljesített szolgáltatások figyelembevételével a Vevő felmondási nyilatkozatának beérkezésétől számított tizennégy napon belül elszámol a Vevő felé, és a teljesített szolgáltatások ellenértékének levonását követően köteles visszatéríteni a Vevő által előre megfizetett, nem teljesített szolgáltatásokra vonatkozó díjat. (Amennyiben Vevő még nem fizetett, a már teljesített szolgáltatások ellenértékét köteles megtéríteni.) A visszatérítés során Szolgáltató az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz, kivéve, ha Vevő más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja, és e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag Vevőt semmilyen többletköltség nem terheli. Termék adásvételére irányuló szerződés esetén a visszatérítést Szolgáltató mindaddig visszatarthatja, amíg vissza nem kapta a terméket, vagy Vevő nem igazolta, hogy azt visszaküldte: a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.
12.7.2. Vevő köteles Szolgáltató számára a terméket indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának beérkezésétől számított tizennégy napon belül visszaküldeni vagy átadni. A határidő betartottnak minősül, ha a tizennégy napos határidő letelte előtt elküldi a terméket. A termék visszaküldésének közvetlen költségét Vevő viseli.
12.7.3. Vevő kizárólag akkor vonható felelősségre a termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be. Ez a rendelkezés csak a higiéniai csomagolással ellátott termékeken kívül eső termékek esetében alkalmazható.
13. Időpontfoglalásra vonatkozó külön szabályok
13.1. Amennyiben Vevő konkrét időpontban igénybe vehető szolgáltatásra vonatkozó megrendelést adott le időpontfoglalással, abban az esetben a Szolgáltató által biztosított, ingyenes lemondási időszakban van alkalma következmények nélkül lemondani a lefoglalt időpontot. Ezen időszak elmúltával történő időpont lemondás esetén az időpont fenntartásáért fizetett foglalási díj – mely nem azonos a szolgáltatás díjával – nem jár vissza, mivel a Szolgáltató az időpont fenntartásával már részben megkezdte a szolgáltatás teljesítését.
13.2. Az ingyenes lemondási időn túl a szerződéskötés időpontjától számított tizennégy napos indokolás nélküli elállási jog gyakorlása esetén sem jár vissza az időpont fenntartásának díja (foglalási díj). Ennek oka, hogy az időpont fenntartásával a Szolgáltató a szolgáltatás teljesítését már részben megkezdte.
13.3. Vevő az itt írt külön szabályokról a megrendelés elküldését megelőzően tájékoztatást kap, illetve a megrendelés elküldésével egyidejűleg nyilatkozik a feltételek tudomásul vételéről.
14. Felelősség kizárása
14.1. Üzemeltetőt és Szolgáltatót jogszabály alapján szerződéskötési kötelezettség nem terheli. Üzemeltető szabadon dönt a Felhasználó regisztrációjának elfogadásáról vagy visszautasításáról, Szolgáltató szabadon dönt a Vevő megrendelésének elfogadásáról vagy visszautasításáról. Üzemeltető kizárja felelősségét az ebből eredő károkért.
14.2. Üzemeltető és Szolgáltató nem garantálja, hogy a termék vagy a szolgáltatás megfelel a Vevő által tervezett bármilyen felhasználási célra. A termékek/szolgáltatások leírásában és útmutatóiban írtak irányadók a felhasználást illetően, de a konkrét felhasználási körülményekből adódó eltérések miatt az Üzemeltetőt nem terheli felelősség. A termékek/szolgáltatások tulajdonságairól szóló információkat Szolgáltató köteles feltüntetni a webhelyen, az általa forgalmazott termékekre/értékesített szolgáltatásokra vonatkozóan. Szolgáltató felel az általa közzétett információk helytállóságáért, illetve ezzel kapcsolatos kommunikációjáért.
14.3. Üzemeltető semmilyen felelősséget nem vállal olyan közvetlen és közvetett károkért, amelyek a webhely rosszhiszemű felhasználásából vagy az internetszolgáltató elérhetetlenné válásából erednek. Üzemeltető nem vonható felelősségre technikai zavarokért, például elektromos vagy számítógépes hálózati kimaradásért. Tekintettel arra, hogy az internet nyílt, biztonságosnak nem tekinthető hálózat, az elektronikus formában továbbított üzenetek, megrendelések Üzemeltetőn kívül eső okból történő megsemmisülése, késedelmes megérkezése, egyéb hibája miatt beálló károk tekintetében Üzemeltetőt nem terheli felelősség.
14.4. Üzemeltető a webhely felhasználásának lehetőségét bármikor, indokolás nélkül megszüntetheti az egyes Felhasználók számára, vagy az összes Felhasználóra nézve a webhely üzemeltetésének befejezésével. Ez esetben a már az ellenérték fejében általa nyújtott szolgáltatások igénybevevőivel a szolgáltatás megszüntetésének időpontjáig történt teljesítések figyelembevételével elszámol, azonban további esetleges következményekért nem felel.
14.5. A webhelyen megjelenített termékek és szolgáltatások képei eltérhetnek a valóságostól, bizonyos esetekben illusztrációként szerepelnek. Üzemeltető nem felelős az ismertetők rajta kívül álló okok miatt, így a Szolgáltató, a gyártó vagy a beszállító miatt szükségessé váló előzetes bejelentés nélküli esetleges változtatásából adódó eltérésekért. A termékekre és szolgáltatásokra vonatkozó tartalmakat Szolgáltató tölti fel a webhelyre.
14.6. Üzemeltető a Vevő által tévesen és/vagy pontatlanul megadott rendelési adatokra visszavezethető késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért, az ezekből adódó károkért való felelősségét kizárja.
14.7. A webhelyen található külső hivatkozások követésével letöltött tartalom nem áll Üzemeltető befolyása alatt. Amennyiben azt az arra jogosult kéri, a linket Üzemeltető törli vagy módosítja. Az ilyen link használatával megjelenített vagy letöltött tartalmakkal kapcsolatban Üzemeltetőt semmilyen felelősség nem terheli.
14.8. Üzemeltető a webhelyet közvetítő szolgáltatóként üzemelteti, amelyen a Szolgáltatók szolgáltatásait és termékeit jeleníti meg. A webhelyen található szolgáltatások és termékek megvásárlása tárgyában kötött szerződés a Szolgáltató és a Vevő között jön létre, a szerződésben félként Üzemeltető nem szerepel. A fogyasztói jogok a Szolgáltatónál közvetlenül érvényesíthetők. Üzemeltető nem közvetít és nem avatkozik bele a Szolgáltató és a Vevő közötti fogyasztói vitába, jogvitákba, tranzakciókba.
14.9. Üzemeltető nem vállal felelősséget a webhelyen tett, nem tőle származó felhívásokkal, ajánlatokkal és az ezek alapján létrejött szerződésekkel vagy szerződés létrejöttének elmaradásával vagy megszüntetésével kapcsolatban.
14.10. Üzemeltető nem vállal felelősséget a Szolgáltató által kínált szolgáltatások és termékek minőségéért, biztonságosságáért és jogszabályi megfelelőségéért, és nem vállal kötelezettséget ezen szolgáltatások és termékek ellenőrzésére.
15. Egyéb rendelkezések
Üzemeltető a webhelyen regisztráció és megrendelés nélkül böngésző Felhasználók tekintetében is fenntartja magának a jogot az ott található tartalmakra vonatkozó jogi védelem és a webhely felhasználására vonatkozó szabályok tekintetében, azok érvényesítésére és megváltoztatására. Erre vonatkozó szabályokat és nyilatkozatokat Felhasználó a webhelyen folyamatosan közzétett jogi nyilatkozatban, jelen ÁSZF-ben és további tájékoztató dokumentumokban érheti el.
16. Adatkezelés, adatvédelem
Az Üzemeltető által folytatott adatkezelésről az "Adatkezelési tájékoztató" és a "Tájékoztató "sütik" alkalmazásáról" című dokumentumok adnak tájékoztatást.
17. Szerződési feltételek módosítása
17.1. Üzemeltető fenntartja magának a jogot arra, hogy a szerződési feltételeket bármikor előzetes bejelentés és külön értesítés nélkül egyoldalúan módosítsa.
17.2. Az egyes megrendelések alapján létrejövő szerződésekre mindig az adott megrendelés végleges – szerződést létrehozó – visszaigazolásához csatolt szerződési feltételek vonatkoznak.
18. Irányadó jog, jogviták
18.1. Szerződő Felek kijelentik, hogy jelen szerződési feltételekből eredő jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése során a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megfelelően, kölcsönösen együttműködve járnak el.
18.2. A szerződő Felek kölcsönösen együttműködnek annak érdekében, hogy az esetleges vitás kérdéseket peren kívül, tárgyalásos úton a legrövidebb idő alatt és a legkevesebb költséggel rendezzék. Amennyiben ez nem vezet eredményre, Felek alávetik magukat az illetékes bíróság eljárásának.
18.3. Jelen szerződési feltételekben nem rendezett kérdések tekintetében a 3.1. pontban felsorolt jogszabályok rendelkezései irányadók.
19. Panasz, jogérvényesítés, Üzemeltető feletti felügyelet
19.1. Panasz
19.1.1. Felhasználó az Üzemeltető szolgáltatására, tagjának, alkalmazottjának vagy az Üzemeltető érdekében vagy javára eljáró személynek a szolgáltatás nyújtásával, értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására, a szolgáltatás minőségére vonatkozó panaszával levélben, telefonon és elektronikus levélben fordulhat Üzemeltetőhöz az alábbi elérhetőségeken:
CENTILLION Solutions Hungary Kft.
Cím: Magyarország, 1064 Budapest, Izabella utca 68. B. ép.
Telefonszám: +36 20 938 8468
E-mail cím: [email protected]
Üzemeltető a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálja, szükség szerint azonnal orvosolja. Amennyiben ez nem lehetséges, illetve a Felhasználó egyet nem értése esetén, valamint az írásban benyújtott panaszt Üzemeltető legkésőbb harminc napon belül írásban megválaszolja.
19.1.2. Vevő a Szolgáltató szolgáltatására, tagjának, alkalmazottjának vagy a Szolgáltató érdekében vagy javára eljáró személynek a termék vagy szolgáltatás fogyasztók részére történő forgalmazásával, értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására, a termék vagy szolgáltatás minőségére vonatkozó panaszával levélben, telefonon és elektronikus levélben fordulhat Szolgáltatóhoz a Szolgáltató által adatlapján megadott elérhetőségeken.
Szolgáltató köteles megadni e célból a postacímét, telefonszámát és e-mail címét az általa a webhelyen közzétett termékek, szolgáltatások adatlapján.
Szolgáltató köteles a szóbeli panaszt azonnal megvizsgálni, szükség szerint azonnal orvosolni. Amennyiben ez nem lehetséges, illetve a Vevő egyet nem értése esetén, valamint az írásban benyújtott panaszt Szolgáltató legkésőbb harminc napon belül írásban köteles megválaszolni.
19.1.3. Békéltető testülethez fordulás lehetősége
Vevő (fogyasztó) a Szolgáltató által forgalmazott termék minőségével, biztonságosságával, a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, a Szolgáltató által nyújtott szolgáltatás minőségével, továbbá a Vevő és Szolgáltató közötti szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatban békéltető testület díjmentes eljárását is kérheti.
Ha Fogyasztó magyarországi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezik, akkor ezen lakóhely vagy tartózkodási hely szerinti megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő békéltető testület illetékes. A békéltető testületek elérhetőségei megtalálhatóak a https://www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek oldalon.
Vevő a Szolgáltató székhelye szerint illetékes békéltető testület eljárását is kérheti. Szolgáltató a székhelye szerint illetékes békéltető testület elérhetőségéről szóló tájékoztatást köteles a webhelyen általa feltüntetett információk között úgy elhelyezni, hogy azt Vevő a megrendelés leadása előtt megismerhesse.
A fogyasztó magyarországi lakóhelye és tartózkodási helye hiányában:
Magyarországon a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Budapesti Békéltető Testület jogosult eljárni az online adásvételi vagy szolgáltatási szerződésekhez kapcsolódó határon átnyúló fogyasztó és kereskedő közötti jogvitákban. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Budapesti Békéltető Testület elérhetőségei megtalálhatók a https://www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek&pid=1&mid=1 oldalon, valamint itt olvashatók:
Budapesti Békéltető Testület
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. I. em. 111.
Telefon: +36 1 488 2186
Fax: +36 1 488 2186
E-mail: [email protected]
Webhely: http://bekeltet.hu
Szolgáltatót a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli.
A fogyasztó erre irányuló kérelmében a fentiektől eltérő, másik békéltető testületet jelölhet meg.
A békéltető testület a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő független testület. Hatáskörébe tartozik a fent megjelölt témájú fogyasztói jogviták bírósági eljáráson kívüli rendezése: e célból egyezség létrehozásának megkísérlése, ennek eredménytelensége esetén pedig az ügyben döntés hozatala a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében.
A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokról és kötelezettségekről.
19.1.4. Ha Vevő az Európai Unióban él, az interneten vásárolt termékre, szolgáltatásra vonatkozó panaszával kapcsolatban igénybe veheti az Európai Bizottság alábbi online vitarendezési eszközét.
Az Európai Bizottság online vitarendezési platformja
Webhely: https://webgate.ec.europa.eu/odr
Ezt az internetalapú platformot az EU azoknak a fogyasztóknak hozta létre, akik panasszal kívánnak élni az általuk online vásárolt termékekkel vagy szolgáltatásokkal kapcsolatban, és fel szeretnének kérni egy semleges harmadik felet (vitarendezési testületet) a panasz kezelésére.
Az online vitarendezési platformról és használatáról, a vitarendezés módjáról további információkat a fenti link használatával elérhető webhelyen talál.
19.1.5. Vevő a termék vagy szolgáltatás minőségére vonatkozó panaszával, Szolgáltató (tagjának, alkalmazottjának) vagy az érdekében vagy javára eljáró személynek a magatartására, tevékenységére vagy mulasztására, a felelősségi szabályok alkalmazására vonatkozó panaszával a magyarországi lakóhelye szerint illetékes megyeszékhely szerinti járási hivatalhoz, mint fogyasztóvédelmi hatósághoz fordulhat. A területileg illetékes járási hivatalok elérhetőségei megtalálhatók a http://jarasinfo.gov.hu oldalon.
Vevő panaszával fordulhat a Szolgáltató székhelye szerinti fogyasztóvédelmi hatósághoz is.
Szolgáltató a székhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatóság elérhetőségéről szóló tájékoztatást köteles a webhelyen általa feltüntetett információk között úgy elhelyezni, hogy azt Vevő a megrendelés leadása előtt megismerhesse.
19.2. Felügyelet
19.2.1. Kereskedelmi tevékenységet végző Szolgáltató köteles a kereskedelmi hatóság által nyilvántartásba vett tevékenységének nyilvántartási számát és a nyilvántartást vezető hatóság megnevezését a webhelyen általa feltüntetett információk között úgy elhelyezni, hogy azt Vevő a megrendelés leadása előtt megismerhesse.
19.2.2. Amennyiben Szolgáltató bármely olyan tevékenységet végez, mely nyilvántartásba vételhez vagy engedélyezéshez kötött, úgy a nyilvántartási vagy az engedély számát illetve az azt vezető/kiadó szervezet/hatóság megnevezését és elérhetőségeit köteles a webhelyen általa feltüntetett információk között úgy elhelyezni, hogy azt Vevő a megrendelés leadása előtt megismerhesse.
19.2.3. Adatkezeléssel kapcsolatos felügyelet: Felhasználó jogérvényesítési lehetőségeit bíróság előtt gyakorolhatja, valamint a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordulhat:
Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság
Cím: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.
Postacím: 1363 Budapest, Pf. 9.
Telefon: +36 1 391 1400
Fax: +36 1 391 1410
E-mail: [email protected]
Webhely: http://www.naih.hu/
A bírósági út választása esetén a per - az érintett Felhasználó választása szerint - az érintett lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti törvényszék előtt is megindítható, mivel a per elbírálása a törvényszék hatáskörébe tartozik.
20. A webhelyet Szolgáltatóként használók és Üzemeltető között létrejövő szerződés különös feltételei
20.1. A szerződés létrejötte és időtartama, megszűnése és felmondása
20.1.1. Üzemeltető a Szolgáltató szolgáltatásának értékesítését közvetítő webhelyet üzemeltet. Üzemeltető a jelen szerződési feltételek alapján létrejövő szerződésben a webhely hirdetési felületének rendelkezésre bocsátásával teljesíti közvetítői szolgáltatását Szolgáltató felé.
20.1.2. Üzemeltető és Szolgáltató között akkor jön létre a szerződés, amikor Szolgáltatóként történő regisztráció végrehajtását és a jelen szerződési feltételek elfogadását követően Üzemeltetőhöz beérkezik az előfizetési díj.
20.1.3. Az előfizetési díjat Szolgáltató PayPal online fizetési rendszer használatával, illetve banki átutalással fizetheti meg.
20.1.4. A szerződés határozatlan időre jön létre, az előfizetési időszakok automatikusan megújulnak, PayPal fizetés esetén az előfizetési díj rendszeres automatikus lehívása mellett. Átutalásos fizetési mód esetén Szolgáltatónak kell rendszeresen gondoskodni arról, hogy a megújuló előfizetés fordulónapjáig beérkezzen Üzemeltetőhöz a következő időszakra vonatkozó előfizetési díj.
20.1.5. Amennyiben bármely okból nem érkezik be a fordulónapig az automatikus megújítás során a soron következő időszak ellentételezéseként az előfizetési díj, akkor Üzemeltető az esedékességet követően felfüggeszti a Szolgáltató adatainak, szolgáltatásainak elérhetőségét a webhelyen, majd 15 nap elteltével – amennyiben továbbra sem érkezik be az előfizetési díj – törli a Szolgáltató adatait, szolgáltatásainak adatait és hozzáférési fiókját.
20.1.6. Szolgáltató bármikor felmondhatja, módosíthatja előfizetését az előfizetési időszak fordulónapjára szóló hatállyal.
20.1.7. Az előfizetett időszak alatt Szolgáltató által ki nem használt szolgáltatással, Szolgáltató passzivitása miatt kihasználatlanul eltelt időtartamokkal összefüggésben visszatérítés nem jár Szolgáltatónak.
20.2. Üzemeltető szolgáltatása
20.2.1. Mindenkor érvényes SSL tanúsítványt, TLS 1.3 titkosítási szabvány alkalmazását – minimum TLS 1.0 a felhasználó böngészője szerint – a webhely szolgáltatásainak igénybevétele során megvalósuló internetes adatforgalomra vonatkozóan.
20.2.2. Előfizetett időszakokban a Szolgáltatónak értékesítési felületet biztosít.
20.2.3. Előfizetett időszakban a webhelyen közzéteszi a Szolgáltató adatlapját valamint a Szolgáltató szolgáltatására vonatkozó adatlapokat, a Szolgáltató által feltöltött adatokkal. A Szolgáltató által megadott adatok helyességéért Üzemeltető nem felel.
20.2.4. Üzemeltető lehetővé teszi időhöz és helyhez köthető szolgáltatások specifikus megjelenítését az előfizetési csomagban foglaltak szerint. Az előfizetési csomagok típusai és tartalma:
20.2.5. Jegyek, jegytípusú szolgáltatásokkal (belépők, koncert, színház, esemény, rendezvény, tanfolyam, stb.) kapcsolatban Üzemeltető az alábbiakat biztosítja:
1. Jegyek online megrendelését lehetővé tevő rendszert.
2. A jegyek online kifizetésének lehetővé tételéhez szükséges, harmadik fél által biztosított online fizetési rendszert, integrálva a webhely szolgáltatásaiba.
3. Elektronikus jegyek e-mail útján történő továbbítását a Vevő felé.
4. Egyedi azonosítást lehetővé tévő vonalkód generálását az értékesített szolgáltatáshoz.
5. Számlaértesítő kiküldését a Vevő felé, harmadik fél által biztosított online számlázó rendszer integrációjával.
6. Készlethiány elmúltával a várólistán szereplők értesítését.
20.2.6. Adott időponthoz és helyhez, vagy virtuális térhez köthető szolgáltatásokkal (orvos, ügyvéd, fodrász, kozmetikus, magánóra, interjú, video-távkonzultáció, stb.) kapcsolatban Üzemeltető az alábbiakat biztosítja:
1. Online időpontfoglaló rendszert.
2. A foglalásokhoz kapcsolódó pénzügyi tranzakciók lebonyolításához szükséges fizetési átjárót, mely alkalmas a teljes foglalási díj bekérésére, részfizetés lebonyolítására.
3. Számlaértesítő kiküldését a Vevő felé, harmadik fél által biztosított online számlázó rendszer integrációjával.
4. A Vevő irányába történő foglalási státuszok automatikus e-mail kommunikációját (jóváhagyott, törölt, elutasított, rögzített, lemondott, stb.).
5. Esetlegesen lemondott, felszabaduló időpontokról a szolgáltatás várólistáján szereplőket értesíti.
6. Vevő felé foglalási emlékeztető SMS és/vagy email küldése, a Vevő hozzájárulása esetén.
7. A kiküldésre kerülő SMS-ek forgalmi díja nem része a havi előfizetési díjnak. Az SMS értesítések kiküldési díjára a Szolgáltató SMS kreditek megvásárlásával képzett kerete nyújt fedezetet, a keret erejéig veheti igénybe Szolgáltató az értesítéseket.
8. Szolgáltató részéről történt lemondás esetén automatizáltan biztosítja a foglalási díj visszatérítését, Szolgáltató általi beállítások szerint.
20.2.7. Egy adott időponthoz és termékhez, áruhoz, objektumhoz köthető bérleti, kölcsönzési szolgáltatásokkal (utánfutó, autó, terem, légvár, fúrógép, stb.) kapcsolatban Üzemeltető az alábbiakat biztosítja:
1. Online megrendelő rendszert az elérhetőség kimutatásával és a megrendelésekkel érintett időszakok kezelésével.
2. A megrendelésekhez kapcsolódó pénzügyi tranzakciók lebonyolításához szükséges fizetési átjárót, mely alkalmas a teljes foglalási díj bekérésére, részfizetés lebonyolítására.
3. Számlaértesítő kiküldését a Vevő felé, harmadik fél által biztosított online számlázó rendszer integrációjával.
4. A Vevő irányába történő foglalási státuszok automatikus e-mail kommunikációját (jóváhagyott, törölt, elutasított, rögzített, lemondott, stb.).
5. Esetlegesen lemondott, felszabaduló időpontokról a szolgáltatás várólistáján szereplőket értesíti.
6. Vevő felé emlékeztető SMS és/vagy email küldése, a Vevő hozzájárulása esetén.
7. Szolgáltató részéről történt felmondás esetén automatizáltan biztosítja a foglalási díj visszatérítését, Szolgáltató általi beállítások szerint.
20.2.8. Vásárlói foglalási csoporttermékekkel kapcsolatban Üzemeltető az alábbiakat biztosítja:
1. Online csoportos foglalási rendszert, melynek használatával a vásárlás akkor megy végbe, ha megfelelő mennyiségű érdeklődő iratkozott fel. Amennyiben az értékesítési feltételek teljesülnek, akkor a vásárlás automatikusan foganatosításra kerül.
20.2.9. Előfizetésekkel, bérletekkel, tagsági szolgáltatásokkal kapcsolatban Üzemeltető az alábbiakat biztosítja:
1. Az automatikusan megújuló pénzügyi tranzakciók lebonyolításához szükséges fizetési átjárót.
2. Számlaértesítő kiküldését a Vevő felé, harmadik fél által biztosított online számlázó rendszer integrációjával.
3. Biztosítja a szolgáltatás lejártáról történő automatizált ügyfél-kommunikációt.
20.2.10. Üzemeltető biztosítja az alábbi, harmadik felek által nyújtott szolgáltatások integrációját az előfizetési csomagban foglaltak szerint:
1. PayPal fizetési átjáró, mely lehetővé teszi a Szolgáltató saját PayPal fiókjának elérését a webhelyen leadott megrendelés Vevő általi kifizetéséhez.
2. Android és iOS mobileszköz operációs rendszereken futó mobil értékesítési pont alkalmazást, melynek használatával a Szolgáltatónál történő helyszíni fizetéskor az Üzemeltető rendszere automatikusan regisztrálja a megrendelést, a fizetési státuszt, végrehajtja a számla kiállítását és kiküldését, illetve kiküldi a kapcsolódó automatikus értesítéseket.
3. Android és iOS mobileszköz operációs rendszereken futó, jegyek helyszínen történő online ellenőrzését biztosító mobilalkalmazást, mely lehetővé teszi Szolgáltató számára az elektronikus jegyek egyedi kód alapján történő ellenőrzését.
4. Hatályos magyar törvényeknek megfelelő Billingo számlázási rendszer integrációját. Szolgáltató a Billingo-val közvetlenül szerződik a számlázó rendszer használatára. A webhely közvetítő szolgáltatása igénybevételének feltétele az, hogy Szolgáltató szerződést kössön a Billingo-val a számlázó rendszer igénybevételére, és annak használatát a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak bejelentse. A számlázó rendszerben kapott azonosítók használatával kell Szolgáltatónak összekapcsolnia a webhely közvetítő szolgáltatása igénybevétele céljából létrehozott fiókját.
5. Twilio SMS értesítési és telefon autentikációs rendszert, mely a Vevő hozzájárulása esetén a megrendeléséről, foglalásáról a szolgáltatás időpontját megelőzően a Szolgáltató nevében emlékeztető SMS üzenetet küld a Vevőnek.
6. Twilio video API integrált rendszert, titkosított videokonferenciák lebonyolításához. Az ennek használatával folytatott megbeszélések képi és hanganyaga nem kerül tárolásra, az csak a szerver memóriájában kerül feldolgozásra, amely a kapcsolat lezárásakor törlésre kerül.
7. A webhely fentiek szerinti szolgáltatásainak használatához szükséges internetes tárhelyet.
8. Beépített elektronikus levelezési rendszert.
20.3. Szolgáltató kötelezettségei
20.3.1. Szolgáltató a jelen szerződési feltételekben fentebb meghatározott kötelezettségeit a regisztrációval tudomásul veszi, önmagára nézve kötelezően elfogadja és a webhely igénybevétele során teljesíti, különös figyelemmel a Vevők felé teljesítendő jogszabályi előírásokra.
20.3.2. Szolgáltató a webhely igénybevétele során köteles folyamatosan megfelelni a vonatkozó, mindenkor hatályos jogszabályi rendelkezéseknek, különös tekintettel a 3.1. pontban megjelölt jogszabályokra.
20.3.3. Szolgáltató a webhely igénybevétele során a fentieknek megfelelően, különösen az alábbi információk Vevő részére történő folyamatos hozzáférhetőségének biztosításáról gondoskodik:
20.3.4. Szolgáltató köteles elektronikus úton közvetlenül és folyamatosan, könnyen hozzáférhető módon legalább a következő, rá vonatkozó adatokat közzétenni:
a) a nevét,
b) a székhelyét, telephelyét, ennek hiányában lakcímét,
c) az elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen a Vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét,
d) ha a létrejöttét vagy tevékenysége gyakorlásának megkezdését jogszabály nyilvántartásba való bejegyzéshez köti, a nyilvántartásba bejegyző bíróság vagy hatóság megnevezését, és a nyilvántartásba vételi számát,
e) ha a tevékenységének gyakorlása jogszabály alapján engedélyköteles, ezt a tényt az engedélyező hatóság megnevezésével és elérhetőségi adataival, valamint az engedély számával együtt,
f) ha az általános forgalmi adó alanya, az adószámát,
g) a szabályozott szakmák gyakorlásának körében:
ga) annak a szakmai érdek-képviseleti szervnek (kamarának) a megnevezését, amelynek akár kötelező előírás alapján, akár önkéntesen tagja;
gb) a természetes személy Szolgáltató szakképzettségének, illetve szakmai, tudományos fokozatának, valamint annak a tagállamnak a megjelölését, ahol ezt a szakképzettséget, illetve fokozatot megszerezte;
gc) hivatkozást a szabályozott szakma gyakorlásának a Szolgáltató letelepedési helye szerinti államban alkalmazandó szakmai szabályaira, és az azokhoz való hozzáférés módjára,
h) a Szolgáltató részére a tárhelyet biztosító szolgáltató székhelyét, telephelyét, az elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét, kivéve, ha a Szolgáltató részére nyújtott tárhelyszolgáltatás jellegéből adódóan ezek az adatok egyébként is megismerhetőek.
20.3.5. Szolgáltató köteles világosan és közérthető módon tájékoztatni a fogyasztónak minősülő Vevőt:
a) a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás lényeges tulajdonságairól, az adathordozónak és a terméknek vagy szolgáltatásnak megfelelő mértékben;
b) a vállalkozása nevéről;
c) a vállalkozása székhelyének postai címéről, és - ha azzal rendelkezik - a telefonszámáról, a telefaxszámáról és az elektronikus levelezési címéről, továbbá annak a vállalkozásnak a nevéről és postai címéről, akinek a nevében eljár;
d) a vállalkozása üzleti tevékenysége helyének postai címéről, és annak a vállalkozásnak a postai címéről, akinek a nevében eljár, akihez a fogyasztó a panaszait címezheti, ha e cím a c) pont szerint megadott címtől eltér;
e) a szerződés szerinti termékért vagy szolgáltatásért járó ellenszolgáltatás adóval megnövelt teljes összegéről vagy - ha a termék vagy szolgáltatás jellegéből adódóan az ellenértéket nem lehet előre ésszerűen kiszámítani - annak számítási módjáról, valamint az ezen felül felmerülő valamennyi költségről (így különösen a fuvardíjról vagy a postaköltségről), vagy ha e költségeket nem lehet ésszerűen előre kiszámítani, annak a ténynek a feltüntetéséről, hogy további költségek merülhetnek fel;
f) határozatlan időre szóló vagy előfizetést magában foglaló szerződés esetében arról, hogy az ellenszolgáltatás teljes összege a számlázási időszakra vonatkozó valamennyi költséget tartalmazza. Ha az ilyen szerződés átalánydíjas, arról, hogy az ellenszolgáltatás teljes összege egyúttal a teljes havi költséget is jelenti. Ha az összes költséget nem lehet előre kiszámítani, a fogyasztót tájékoztatni kell az ellenszolgáltatás összegének kiszámításának módjáról;
g) a szerződés megkötéséhez alkalmazott, távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz használatának díjáról, ha azzal összefüggésben az elektronikus hírközlési szolgáltató által a hívó fél számára az előfizetői szerződésben meghatározott díjon felül további díj terheli a fogyasztót, vagy a telefonhívás, üzenetküldés emelt díjas szolgáltatás igénybevételével jár;
h) a teljesítés feltételeiről, így különösen a fizetésről, a fuvarozásról és a teljesítési határidőről, valamint a Szolgáltató panaszkezelési módjáról;
i) az értékesítés utáni ügyfélszolgálati és egyéb szolgáltatások, valamint a jótállás fennállásáról és annak feltételeiről;
j) arról, hogy rendelkezésre áll-e a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti magatartási kódex, illetve a magatartási kódexről történő másolatkérés módjáról;
k) adott esetben a szerződés időtartamáról, és ha a szerződés határozatlan időre szól vagy a szerződés a határozott idő elteltét követően határozott időre meghosszabbodik vagy határozatlan idejűvé alakul át, a szerződés felmondásának feltételeiről;
l) a fogyasztó kötelezettségeinek szerződés szerinti legrövidebb időtartamáról;
m) a fogyasztó által a vállalkozás kérésére fizetendő vagy biztosítandó letét vagy egyéb pénzügyi biztosíték nyújtásáról és annak feltételeiről;
n) a digitális adattartalom működéséről, valamint az alkalmazandó műszaki védelmi intézkedésről;
o) a digitális adattartalom hardverrel és szoftverrel való együttműködési képességéről a vállalkozástól ésszerűen elvárható ismereteknek megfelelően;
p) a jogszabályi előírás vagy a vállalkozás döntése alapján a vállalkozásra nézve kötelező peren kívüli panaszkezelési mód és vitarendezési mechanizmus igénybevételének lehetőségéről, valamint az ehhez való hozzáférés módjáról;
q) a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről, a vállalkozás székhelye szerint illetékes békéltető testület nevéről és székhelyének postai címéről.
20.3.6. Szolgáltató 20.3.4. és a 20.3.5. pontokban meghatározott információkat köteles a Vevő megrendelésének visszajelzésekor, de a termék adásvételére irányuló szerződés esetén legkésőbb az átadáskor, a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén legkésőbb a szolgáltatás teljesítésének megkezdésekor tartós adathordozón a Vevőnek átadni.
20.3.7. Szolgáltatás teljesítésének tizennégy napon belüli megrendelése esetén, ha a Szolgáltató a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a szolgáltatás megkezdésekor az indokolás nélküli elállási, a szolgáltatás egészének teljesítését követően az indokolás nélküli felmondási jogát elveszíti, illetve a szolgáltatás teljesítése alatt történő felmondása esetén a felmondásának közlése időpontjáig teljesített szolgáltatással arányos díjat meg kell fizetnie, akkor a Szolgáltató az erre vonatkozó visszaigazolást köteles tartós adathordozón a Vevőnek átadni, a Vevő megrendelésének visszajelzésekor.
20.3.8. A nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, ha a Szolgáltató a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti az indokolás nélküli elállási és felmondási jogát, akkor a Szolgáltató az erre vonatkozó visszaigazolást köteles tartós adathordozón a Vevőnek átadni, a Vevő megrendelésének visszajelzésekor.
20.3.9. Szolgáltató köteles valós adatokat megjeleníteni a webhelyen, valamint köteles biztosítani a szolgáltatása nyújtásához szükséges szellemi, és materiális erőforrásokat, valamint ezen erőforrások törvényi megfelelőségét. Felel továbbá azért, hogy a szolgáltatása nyújtásához szükséges képzettséggel, engedéllyel, nyilvántartásba vétellel rendelkezik és ezek igazolására képes.
20.3.10. Szolgáltató tudomásul veszi, hogy a megjelenítendő tartalmak jó erkölccsel, jogszabállyal ellentétesek nem lehetnek, valamint szexuális, erotikus szolgáltatásokat az Üzemeltető nem jelenít meg. Amennyiben Üzemeltető a webhelyen ilyen tartalmak közzétételét észleli, azokat észlelés után haladéktalanul törli. Ez esetben az ilyen tartalmat közzétevő – és ezzel a szerződési feltételeket megszegő – Szolgáltató részére az előfizetési díj nem kerül visszatérítésre.
20.3.11. Tiltott mivoltát tekintve kétségre okot adó tartalmak megjelenítését Üzemeltető felfüggesztheti. Ez esetben Szolgáltató köteles együttműködni Üzemeltetővel annak érdekében, hogy megállapításra kerüljön az általa megjelenített szolgáltatás, tartalmak jellege.
20.3.12. Szolgáltató az általa megjelenített információk között nem helyezhet el más szellemi tulajdonát vagy jogos érdekeit sértő tartalmakat, különös tekintettel a márkanevekre, logókra (védjegyekre).
20.3.13. Szolgáltató csak a saját nevében és saját szolgáltatásáról, tevékenységéről tehet közzé a webhelyen információkat, tartalmakat.
20.3.14. Szolgáltató a Vevőtől beérkező megrendelés teljesíthetőségét köteles 2 munkanapon belül visszajelezni a Vevőnek, a webhely informatikai rendszerének használatával.
20.3.15. Amennyiben Szolgáltató olyan árut tesz közzé a webhelyen értékesítés céljából, melynek kiszállítása, kézbesítése szükséges, abban az esetben a Szolgáltató köteles a webhelyen úgy elhelyezni a kiszállítás, kézbesítés díjáról és az azt elvégző közreműködő kilétéről szóló információkat, hogy azokat a Vevő még a megrendelés leadása előtt megismerhesse.
20.3.16. A megrendelt termék Szolgáltatónál történő átvételének lehetőségéről Szolgáltató köteles tájékoztatni az adatlapján.
20.3.17. Szolgáltató köteles a Vevők érdekeit védeni, és tisztességesen eljárni az ügyletek során. Szolgáltató tisztességtelen magatartásáért Üzemeltető nem felelős, és ennek észlelése esetén jogosult Szolgáltató hozzáférését megszüntetni és minden adatát törölni. Ez esetben a Szolgáltató által előfizetett időszak hátralévő részére eső előfizetési díjrész nem jár vissza.
20.3.18. Szolgáltató felelős a webhely használatával általa megkötött szerződések (elfogadott megrendelések) teljesítéséért, az így vállalt kötelezettségeiért köteles helytállni. A helytállásából, szolgáltatása teljesítésének fogyatékosságából vagy elmaradásából származó következményekért Szolgáltató felel, Üzemeltető kizárja a felelősségét emiatt.
20.3.19. Szolgáltató biztosítja, hogy a szolgáltatáshoz kapcsolódó időpontfoglaló rendszerben nyilvántartja szabad kapacitásait, foglalható időpontjait, jegyek esetén a szabad jegyek számát, bérelhető termékek esetén azok elérhetőségét.
20.3.20. Szolgáltató a webhely szolgáltatásának használatba vételekor köteles gondoskodni a Billingo (https://www.billingo.hu/) számlázó rendszerben saját számlázó fiók, és a PayPal (https://www.paypal.com/hu/home) fizetési rendszerben saját online fizetési fiók létrehozásáról, és ezek Üzemeltető webhelyén létrehozott fiókjához kapcsolásáról az Üzemeltető útmutatása szerint.
20.3.21. Szolgáltató a hozzá beérkező, illetve az Üzemeltető által felé továbbított, rá, szolgáltatására vonatkozó ügyfélpanaszokat köteles a hatályos jogszabályoknak megfelelően intézni.
20.3.22. Visszatérő ügyfélpanasz esetén Üzemeltető kizárhatja a Szolgáltatót a webhely használatából.
20.3.23. Szolgáltató köteles a Vevő és közötte létrejövő szerződés kapcsán általa megvalósított személyes adatkezeléseket a vonatkozó jogszabályok szerint végrehajtani, a Vevők ezzel kapcsolatos jogosultságainak gyakorlását és megfelelő tájékoztatását biztosítani. A webhely Vevő általi használata során megvalósuló egyes adatkezeléseket Szolgáltató az Üzemeltetővel közösen, közös adatkezelőként hajtja végre. Az ilyen adatkezelések körülményeiről Üzemeltető megadja a tájékoztatást Vevőnek az adatkezelési tájékoztató szerint.
20.3.24. Szolgáltató önállóan hajtja végre a megrendelésekhez kapcsolódó, számviteli bizonylatnak minősülő adathordozók számvitelről szóló jogszabályban meghatározott ideig történő megőrzésére vonatkozó adatkezelést, a vonatkozó jogszabályokban meghatározott adattartalommal.
20.3.25. Szolgáltató szintén önállóan hajtja végre a megrendelést követően a Vevő és közötte közvetlenül megvalósuló kommunikációval és közvetlenül egymás felé tett nyilatkozatokkal kapcsolatos adatkezeléseket.
20.3.26. Szolgáltató a webhelyen található adatlapján köteles elérhetővé tenni az általa önállóan folytatott adatkezelésekről szóló adatkezelési tájékoztatóját.
CENTILLION Solutions Hungary Kft.